PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 24.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

10 Západočeský lázeňský trojúhelník [ Turistická oblast ]

ZÁMEK KYNŽVART CHEB KOMORNÍ HŮRKA - NEJMLADŠÍ SOPKA V ČR FRANTIŠKOVY LÁZNĚ NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE  SOOS HRAD VILDŠTEJN, SKALNÁ HRAD OSTROH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ HORNÍ SLAVKOV KRÁSNO HRAD LOKET HRAD VILDŠTEJN, SKALNÁ NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE  SOOS HRAD OSTROH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ HRAD LOKET ZÁMEK KYNŽVART KRÁSNO KOMORNÍ HŮRKA - NEJMLADŠÍ SOPKA V ČR CHEB HORNÍ SLAVKOV FRANTIŠKOVY LÁZNĚ TO 10 Západočeský lázeňský trojúhelník
...splynout s přírodou...
Pro každého jednou nastane chvíle, kdy si chce odpočinout od rychlého životního tempa. Nedělat nic - jen hodně spát, hodně odpočívat, načerpat nové síly, elán a zdraví. Nechat se hýčkat, masírovat, opečovávat - a prostě být v pohodě. Skvělým místem pro takovou regeneraci těla i duše je právě oblast západočeského lázeňského trojúhelníku. Naše i zahraniční hosty přitahují zdejší minerální prameny už stovky let; v návštěvních knihách vybraných lázeňských domů si můžete přečíst jména takových celebrit, jakými byli například anglický král Eduard VII., Napoleon III., hudební skladatelé F. Chopin a R. Wagner, spisovatelé J. W. Goethe, M. Twain a F. Kafka; vábení zdejší věhlasných lázeňských středisek neodolal ani slovutný otec psychoanalýzy S. Freud. A co víc? Cyklistika, pěší túry a výlety k okolním pamětihodnostem, tenis, golf a jezdectví, v létě vodní sporty a zimě třeba běžky - tedy přesně to, co patří k dokonalému pobytu v lázních.

- Františkovy Lázně - proslulé lázně s 21 minerálními prameny. Zajímavá městská památková rezervace s typickým šachovnicovým půdorysem, obklopená rozsáhlými parky a lesoparky.
- Horní Slavkov - hornické město, proslavené těžbou cínu. V 18. století vznik první manufaktury na výrobu porcelánu (Haas a Czjzek). Muzeum s expozicí historie města, hornictví, cínařství a výroby porcelánu.
- Cheb - jedno z nejstarších měst České republiky, románský hrad s cennou pozdně románskou kaplí. Malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem, vyhlídka z Černé věže.
- Komorní Hůrka - nejmladší skutečná sopka v Čechách, která byla činná ještě na počátku čtvrtohor asi před milionem let. O průzkum jejího nitra se zasloužil J. W. Goethe, ve skále nad průzkumnou štolou pamětní deska.
- Krásno - zpřístupněný areál dolu Vilém s unikátním těžním parním strojem a hornickou expozicí. Na Krásenském vrchu zajímavá kamenná rozhledna s vnějším spirálovým schodištěm.
- Zámek Kynžvart - lázeňské městečko s klasicistním zámkem politika a kancléře K. V. Metternicha v rozlehlém anglickém parku s drobnými salety. Zámecká knihovna s vzácnou sbírkou prvotisků a grafických listů, kabinet kuriozit.
- Hrad Loket - městská památková rezervace s raně gotickým, renesančně upraveným hradem. Expozice skla, porcelánu a knižní vazby, ve vězeňských kobkách multimediální výstava středověkých mučicích nástrojů a útrpného práva.
- Mariánské lázně - nejmladší lázně západočeského lázeňského trojúhelníku s více než stovkou minerálních pramenů. Působivá lázeňská architektura, golfové hřiště, rozhledna, park miniatur, kolonáda se zpívající fontánou.
- Hrad Ostroh (Seeberg) - románský hrad z 12. století s rytířským sálem, černou kuchyní a sklepením. Muzejní expozice karlovarského porcelánu, národopisné sbírky, ukázky měšťanských interiérů 19. století. V předhradí lidové stavby z okolí.
- Národní přírodní rezervace SOOS - rozlehlé rašeliniště a minerální slatiniště s tzv. bahenními sopkami. Naučná stezka vedená po dřevěných povalových chodníčcích, přírodní geologický park a muzeum pravěkých zvířat s modely v životní velikosti.
- Hrad Vildštejn - jeden z nejzachovalejších románských hradů a zřícenina barokního zámku v obci Skalná. Ve sklepení archeologická expozice o dějinách hradu s ostatky zaživa zazděné Bílé paní.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 20.04.2005 v 06:45 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA